Jaké audioknihy budou hitem letošních Vánoc?

Nejprodávanější audioknihy

TOP 10 nominací, které stojí za úvahu.

audioknihyNež přejdeme k samotné nominaci, je zapotřebí zmínit, že uvedené tituly jsou skutečně audioknihami, nikoliv jen zvukovými knihami. V tom je velký rozdíl.

  • Zvuková kniha je jen nahrávka četby jednou osobou a v zásadě je určena pro nevidomé či slabozraké.
  • Oproti tomu audiokniha obsahuje mnohem více. V dialozích se střídají hlasy, zaslechnete ruchy, zvuky a tu tam i dramatickou hudbu. Audioknihy se nahrávají ve speciálním studiu a mají tak přidanou hodnotu v podobě dodatečných dramaturgických úprav. 

Průzkum společnosti Audiolibrix prokázal, že poslech audioknih působí pozitivně na četbu.

Více než polovina dotázaných uvedla, že díky audioknihám začali více číst.

Nominované audioknihy

Čtyři dohody – kniha moudrosti starých Toltéků. Praktický průvodce osobní svobodou. Don Miguel Ruiz odhaluje zdroj našich limitujících myšlenek, které nás okrádají o radost a přinášejí zbytečné utrpení. Kniha nabízí mocný nástroj, který může velmi rychle změnit naše životy a vnést do nich nový zážitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Audioknihu namluvil Jaroslav Dušek.

Pán prstenů – trilogie – komplet třídílné fantasy ságy, jejímž autorem je John Ronald Reuel Tolkien. Trilogie představuje Tolkienovo zakladatelské dílo světové fantasy v nezkrácené podobě o celkové délce téměř 60 hodin. Strhující příběh, v němž jsou vybojovány bitvy mezi dobrem i zlem: mezi armádami na bitevních polích i v srdcích jednotlivců, čte herec a dabér Aleš Procházka.

Hobit je v prvním plánu pohádkový příběh o velké cestě čaroděje Gandalfa, družiny trpaslíků a hobita Bilba Pytlíka za pokladem střeženým drakem Šmakem. V plánu druhém je to ovšem jeden z prvních kamenů rozsáhlého a světoznámého cyklu příběhů, legend a mýtů z dávné Středozemě, které svého autora proslavily po celém světě.

Sága o Zaklínači – audiokniha obsahující kompletní zaklínačskou pentalogii složenou z dílů Krev elfů, Čas opovržení, Křest ohněm, Věž vlaštovky a Paní jezera. Příběh zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí, měnících tvář světa, vrcholí v mohutném finále, v gejzíru imaginace, aby jednou provždy změnil fantastickou literaturu.

Napsal Andrzej Sapkowski, načetl Martin Finger.

Temný les je pokračováním originální sci-fi trilogie Vzpomínka na zemi. Země bude za 400 let vystavena invazi mimozemské rasy. Na Zemi už působí sofony, subatomární vyzvědači Trisolaranů, které dokáží odhalit i ty nejtajnější obranné plány lidstva. Existuje jen jedno místo, kde sofony nemohou odposlouchávat – lidské nitro.

Napsal Liou Cch’-sin, čte Zbyšek Horák.

Dvojitý kříž je první audiokniha z bestsellerové série s postavou detektiva Roberta Huntera, kterou píše Chris Carter. Pod luxusním závojem města Los Angeles pulzuje zločin temnější než noc. Dávno popravený vrah ožívá a pokračuje ve svých hrůzných činech. Jak je to možné? Existuje snad nějaký napodobitel, nebo byl odsouzen nevinný člověk? Vrací se snad ze záhrobí, aby pokračoval v nedokončeném díle? Ani jedna z možností není ideální. Audioknihu načetl Jakub Saic.

Steve Jobs – audiokniha Waltera Isaacsona.

Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let – a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů – pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. 

Syn – audiokniha obsahuje severský thriller o mladíkovi, kterého pocit zrady dohnal k drogové závislosti a do vězení. Jednou si však pro odpuštění přijde i někdo, kdo mladíkovi prozradí, že to se smrtí jeho otce bylo trochu jinak. A tak se dosud smířlivý vězeň stává nesmiřitelným soudcem odhodlaným k pomstě.

Autor Jo Nesbø. Čte Petr Kubes.

Policie – audiokniha obsahuje kriminální román, jehož autorem je Jo Nesbø.

Na místech, kde byli v minulosti spáchány dosud neobjasněné zločiny, jsou nalezeni zavraždění jejich dřívější vyšetřovatelé a to stejným způsobem, jakým byly usmrceny původní oběti. Ve speciálním týmu se scházejí samí „staří známí“: Beáta Lønnová, Katrine Brattová, Bjørn Holm a psycholog Ståle Aune. Ale někdo jim chybí… Čte Hynek Čermák.

Macbeth – audiokniha obsahuje vrcholný thriller známého autora severských detektivek, který vznikl na motivy klasické Shakespearovy divadelní hry.

Macbeth je nejlepší policista, který kdy vedl policejní oddělení jednoho severského města. Jeho cílem je vyčistit město od korupce a pomáhat lidem z drogové závislosti. Macbeth je ovšem také bývalý feťák a podlehnout drogám je snadné. Moc, peníze a respekt, to všechno má, ale chce ještě víc. A neváhá pro to i zabíjet. Dá se ospravedlnit zlo a vraždy jako služba veřejnosti?

 Autor: Jo Nesbø. Čte Václav Neužil.

Jo Nesbø – Macbeth

(rozhovor) – vpravo dole lze zapnout titulky

Označeno , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

preloader