8 tipů na čtení v dubnu 2019

Samé dobré knihy! Sháníte nejlepší detektivky, thrillery, fantasy nebo jiný žánr? Tady najdete vhodná doporučení a popisy těch nejlepších děl současnosti.

JO NESBO – Macbeth

Měsíc knihy

Norský král detektivek Jo Nesbø v očekávané novince Macbeth ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy… A činí tak strhujícím způsobem, který čtenáře zcela pohltí – tak jak to dokáže jen on.

„Macbetha“ inspirovala hra Williama Shakespeara, kterou Nesbø vnímá jako „thriller o boji o moc, odehrávající se v pochmurných noirových kulisách i v temnotě paranoidní lidské mysli“.

Jedna z nejlepších knih roku 2018.

Macbeth je nejlepší policista, který kdy vedl policejní oddělení jednoho severského města. Jeho cílem je vyčistit město od korupce a pomáhat lidem z drogové závislosti. Macbeth je ovšem také bývalý feťák a podlehnout drogám je snadné. Moc, peníze a respekt, to všechno má, ale chce ještě víc. A neváhá pro to i zabíjet. Dá se ospravedlnit zlo a vraždy jako služba veřejnosti?

OWEN WILIAMS – Bohemian Rhapsody

Ze zákulisí filmového megahitu. Oficiální kniha k výpravnému filmu Bohemian Rhapsody o skupině Queen od společnosti Twentieth Century Fox.

Autor Owen Williams nás zavádí do centra dění, v němž se natáčel tento vynikající film a nechává nás nahlédnout pod pokličku příběhu i práce na scénách, rekvizitách a kostýmech. Čtenáři se tak dostává do rukou nádherný suvenýr a připomínka nezapomenutelného filmového zážitku, jakým Bohemian Rhapsody bezesporu je.

Kniha také obsahuje stovky jevištních i zákulisních fotografií členů kapely a jejich doprovodu: Freddieho Mercuryho, Briana Maye, Rogera Taylora, Johna Deacona, Jima Beache, Paula Prentera, Mary Austinové, Johna Reida a dalších. Tyto legendární postavy jsou na stránkách knihy představeny s detailností velkého filmového plátna.

SCOTT REINTGEN – NYXIA

Měsíc knihy

Milovníky sci-fi thrillerů zaujme opěvovaná novinka knižního trhu – NYXIA. První díl vesmírné trilogie představí hlavní zápletku příběhu o kosmické látce, která mění veškeré naše strasti na štěstí. Do vesmíru se však podívá pouze 8 z 12 lidí, na něž čeká věčné bohatství a sláva. Bude hlavní hrdina Emmett vybrán mezi tyto šťastlivce? Prožijte společně s ním boj na život a na smrt a staňte se svědky setkání s mimozemšťany i dalšími vesmírnými prvky. Začtěte se do nové knihy, která má díky skvělým recenzím šanci stát se největším překvapením roku 2019.

TIP: Už jste viděli náš seznam knihkupců, které doporučujeme ?

MARKUS LUTTEMAN – Krvavý měsíc

Příběh založený na skutečné události pojednává o jedné z nejhorších věcí, která se v současnosti ve světě děje – nelegálním obchodu se zvířaty a jejich zabíjení. V tomto případě konkrétně nosorožců. Thriller spojuje utrpění zvířat s lidským smutkem. Vstupte do příběhu plného emocí a společně s ochránci přírody dejte na frak zločincům, kteří se pro peníze nezastaví před ničím.

Měsíc knihy

MELANIE MORELAND – Kontrakt

Měsíc knihy

Katharine pracuje pro šéfa Richarda, bezohledného tyrana, který se nikdy neohlíží na nikoho a na nic. Potřebuje práci, a tak musí strpět jeho nekonečné požadavky a ponižování. Jednou však od něj dostane úkol, s nímž rozhodně nepočítala. Její pracovní smlouva teď zní – milenka a snoubenka.

Když lásku musí předstírat dva lidé, kteří se nesnášejí, co se asi stane?

Drsné napětí a erotické jiskření přerůstá do něčeho nečekaného. Katharine náhle bez svého nenáviděného nepřítele nedokáže žít. Je to vůbec ještě ten starý Richard, nebo se z něj stal někdo jiný? Přežije jejich vztah tento neobvyklý a zrádný kontrakt?

ANDREJ SAPKOWSKI – Zaklínač

Série Zaklínač z pera polského spisovatele patří již přes 20 let k perlám fantasy žánru. V poslední době se o ní opět začíná mluvit kvůli seriálu připravovanému stanicí Netflix, který má ambice konkurovat veleúspěšné Hře o trůně. Fanouškům se však na seriálových postavách mnohé nelíbí, srovnávají je totiž s propracovanými hrdiny původních knih.

Ty jsou plné napětí a opravdových osobností. Hlavní z nich – zaklínač Geralt z Rivie putuje po světě a za peníze zbavuje lidi nestvůr tak, jak to nikdo jiný nedovede. Vynikající fantasy knihy, kterých v sérii najdeme hned 7, obsahují napětí, lásku, rodinné spory i detailně popsané akční scény.

Měsíc knihy

DON MIGUEL RUIZ – Čtyři dohody

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj špatných životních návyků, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí nový přístup k vlastnímu vnitru, abychom dokázali proměnit svůj život v prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Ruiz shrnuje základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání učení starých Toltéků.

DAN BROWN – Počátek

Robert Langdon je zpět, aby vyřešil další záhadu! Počátek se zařadil mezi nejprodávanější knihy loňského roku. Přispěl k tomu propracový příběh plný napětí, který ocení všichni milovníci záhad a tajemství. Tentokrát je profesor symbologie nucen uprchnout z výstavy, která se namísto přelomového objevu promění v chaos. Společně s ředitelkou muzea poté musí nalézt heslo, s jehož pomocí odhalí šokující tajemství známého miliardáře. Cestu jim však komplikuje neznámý nepřítel. Zjistěte, jak si na svém putování povedou a zda překonají veškeré nástrahy osudu.

Měsíc knihy

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..